Ekim ayı kriptoyu yeşillendirdi: BTC, ETH, ADA, SOL, XRP fiyat analizi

Ekim ayı kripto para piyasasına şimdiden yaradı. Ay boyunca gidişatın nasıl olacağı bilinmese de geçtiğimiz yıllarda yeşillenen grafikler bu yıl da aynı rengini aldı. Bitcoin fiyatı 28 bin dolar seviyesini aşarken, XRP fiyatı ise genel direnç seviyesine dayandı.

İşte BTC, ETH, ADA, SOL, XRP fiyat analizi…

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin, 1 Ekim’de anlık direnç olan 27 bin 500 doların üzerine çıktı ve ardından 2 Ekim’de yükselişini 28 bin 143 doların üzerine çıkardı. 28 bin 143 doların kolaylıkla elde edilmiş olması, daha fazla yükselişin gelme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Öte yandan fiyatın 28 bin 143 doların altına düşmesi agresif boğaları tuzağa düşürebilir. Bu da fiyatı 20 günlük EMA’ya çekebilir. Satıcılar kontrolü ele geçirmek istiyorlarsa fiyatı bu seviyenin altına çekmek zorunda kalacaklar.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

20 günlük EMA (bin 644 dolar) yükseldi ve göreceli güç endeksi (RSI) 64 seviyesinin üzerinde seyir izledi.

Bu durum, bin 746 doların üzerinde bir yükseliş ihtimalini artırdı. Böyle bir durumda ETH/USDT çifti, çift dip formasyonunu tamamlayacak. Bu konum, bin 959 dolarlık bir hedef oluşturacak.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Genel olarak düşüş eğiliminin tersine çevrilmesi olumlu bir işaret olarak görüldü. Ancak öncesinde fiyatın düşebileceği ve kırılma seviyesinin yeniden test edilebileceği öngörüldü.

ADA/USDT çifti daha sonra 0,29 dolara ve ardından 0,32 dolara doğru bir yükseliş başlatabilir.

Tam tersine fiyatın düşerek tekrar üçgene girmesi piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Parite daha sonra önemli desteği 0,24 dolarda yeniden test edebilir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Keskin yükseliş, RSI’yı aşırı alım alanına itti ve bu da rallinin yakında dirençle karşılaşabileceğini gösterdi. Toparlanma ise 25,50 dolarda ve ardından tekrar 27,12 dolarda durabilir. Fiyatın bu seviyeden düşmesi, 14 ila 27,12 dolar aralığının bozulmadan kalacağının sinyalini verecektir.

Aşağı yönde izlenmesi gereken önemli destek ise 20 günlük EMA olan 20,50 dolar olacak.

Ripple (XRP) fiyat analizi

0,56 dolarlık genel direnç seviyesi dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir yükseliş, 0,64 dolarlık model hedefine doğru yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını gösterebilir.

Öte yandan fiyatın 0,56 dolardan düşmesi ayıların pes etmediğini ve rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Bu, XRP/USDT çiftini bir süre daha 0,41 ila 0,56 dolar aralığında kısıtlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx