Büyük Hareketlilik! Bu Altcoin İçin Ralli Kapıda

Ethereum (ETH) opsiyon piyasasında kayda değer bir gelişme var. Buna göre, alım satım faaliyetlerinde önemli bir artış meydana geldi. Toplam değeri 250 milyon doları aşan 140.000’den fazla sözleşme el değiştirdi. Bu olayı özellikle dikkate değer kılan şey, 24 Kasım’da sona erecek olan 1650, 1700 ve 1800 dolarlık kullanım fiyatlı aylık opsiyonların aktif alımına yoğun katılımdı.

Ethereum opsiyon piyasası büyük hareketlilik görüyor.

ITM opsiyonların aktif alımındaki önemli artış, muhtemelen önceki satış pozisyonlarının stop-loss kapanışıyla bağlantılı stratejik bir harekete işaret ediyor. Bu büyük kapanış, kısa vadeli zımni volatilitede (IV) anında %3’lük bir artışa yol açtı. Buna göre Ethereum ETH piyasasındaki önemli bir oyuncunun yaklaşan yükseliş trendine ilişkin heyecanını gösterdi.

Bu büyük ölçekli işlemin ayrıntıları açıklanmamış durumda. Ancak Ethereum’un fiyat hareketine ilişkin iyimser bir bakış açısının açık bir göstergesi. Ethereum meraklıları ve yatırımcılar, potansiyel fiyat eğilimleri hakkında değerli bilgiler sağlayabilecekleri için bu tür piyasa faaliyetlerini yakından izliyor. Dinamizmi ve hızlı dalgalanmalarıyla bilinen kripto para piyasası, bu gibi önemli işlemlerden önemli ölçüde etkilenebiliyor.

ETH ilgi çekmeye devam ediyor

Kripto dünyası gelişmeye ve genişlemeye devam ediyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda, Ethereum hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların sürekli ilgisini çeken kilit bir oyuncu olmaya devam ediyor. Opsiyon ticareti faaliyetlerindeki son artış dikkat çekici. Ayrıca Ethereum’un kripto ekosistemindeki önemini daha da vurguluyor. Fiyat hareketleri kısa vadede belirsizliğini koruyor. Ancak, bu gibi olaylar kripto paralara yönelik devam eden ilginin bir göstergesi durumunda. Ayrıca piyasanın kayda değer kazançlar sağlama potansiyelinin altını çiziyor.

Ethereum opsiyon piyasasındaki bu yükseliş hareketi gelecekteki fiyat hareketlerini garanti etmiyor. Ancak bazı önemli oyuncular arasında olumlu bir duyguyu yansıtıyor. Kripto topluluğu önümüzdeki haftalarda piyasayı yakından izleyecek. Ayrıca daha fazla bilgi edinmeyi umacak. Buna göre Ethereum’un değerini ve daha geniş kripto para piyasasını etkileyebilecek başka gelişmeleri tahmin edecek.

Büyük hareket öncesi önemli atılımlar

Balinalar genellikle büyük fiyat hareketi öncesi hareket halinde oluyorlar. Yukarıdaki grafikte de görüldüğü üzere yine hareket halindeler. Aldıkları pozisyonlarla zaten fiyatı yukarı çekmiş durumdalar. Ethereum ETH için fiyat artışının bir nedeni bu olabilir.

Diğer taraftan yukarı yönlü hareket beklentisi altcoin Ethereum için 2 bin dolar seviyesini önemli hale getiriyor. Ayrıca 2 bin dolar seviyesinin aşılması fiyatı 2 bin 400 dolara taşıyacak potansiyele de sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx