Tesla, Türkiye için ilk teslimatı gerçekleştirdi!

Uzun bir bekleyişin ardından Tesla nihayet Türkiye pazarına giriş yaptı. Şirketin Türkiye’deki ilk otomotivi Model Y olacak. Twitter’dan yapılan yeni paylaşım, Türkiye’deki ilk aracın teslim edildiğini gösterdi. Bu modelin Almanya’daki Gigafactory’den getirildiği düşünülüyor..

Tesla, ilk Model Y siparişini teslim etti

Bir süre önce resmi olarak Türkiye pazarına gireceğini duyuran ve fiyat listesini paylaşan Tesla, ilk teslimatını gerçekleştirdi. Bu gelişme, hem Tesla severleri hem de Türkiye’nin elektrikli otomobil pazarı için önemli bir dönüm noktası anlamına geliyor.

Bildiğiniz üzere 4 Nisan’da Tesla, Türkiye pazarına giriş yaptığını duyurdu. Model Y’yi resmi olarak satışa çıkaran otomotiv devi, ilk teslimatını ise geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Müşteriler, Model Y’yi satın almadan önce tercihlerine göre kişiselleştirme hakkına sahip.

Dünyada elektrik otomobil dönüşümünü hızlandıran Tesla’nın en sonunda ülkemize adım atması oldukça büyük önem taşıyor. Şirketin ilk etapta Model 3 ve Model Y ile daha küçük otomobillerini Türkiye piyasasına çıkaracağı söylendi.

Tesla Model Y Türkiye fiyatı

Model Güç aktarma organları Menzil (WLTP) İvmelenme
(0-100 km/s)
Anahtar teslim fiyatı
Model Y Arkadan itiş 455 km 6.9 sn 1 milyon 563 bin 246 TL
Model Y Long Range Çift motorlu dört çeker 533 km 5.0 sn 1 milyon 634 bin 719 TL
Model Y Performance Çift motorlu dört çeker 514 km 3.7 sn 1 milyon 785 bin 523 TL

Buna ek olarak Tesla Türkiye, Pop-Up mağazası ile 2 Mayıs tarihinde Apple Store’u da bünyesinde barındıran Akasya AVM‘de yerini alacak. Ülkemizde ilk etapta sadece Model Y satışa sunulduğu için şimdilik diğer modelleri sergilenmiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*