Soylu’nun hedefinde Akşener var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün gerçekleştirilen grup toplantısında konuştu. Akşener konuşmasında PKK terör örgütünün Pençe-Kilit Operasyonu üs bölgemize gerçekleştirdiği saldırıda şehit düşen 12 askerimize değindi, hükümetin güvenlik politikalarına dair eleştirilerde bulundu.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in açıklamalarına yanıt verdi.

Soylu, “HDPKK ile bütün ilkelerinize! rağmen yaptığınız işbirliği ve sonrasında ortaya dökülen ayıplı siyasetinizi, lütfen devletimizin terörle mücadeledeki üstün başarısına çamur atarak örtmeye çalışmayın” dedi.

Soylu ayrıca Akşener’e seslenerek, “İzlediğiniz siyasette de ısrar etmeyiniz. Bu yoldan dönünüz. Güvendiğiniz dağlara sonra yine kar yağmasın…” ifadelerini kulandı.

Soylu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Akşener,
HDPKK ile bütün ilkelerinize! rağmen yaptığınız işbirliği ve sonrasında ortaya dökülen ayıplı siyasetinizi, lütfen devletimizin terörle mücadeledeki üstün başarısına çamur atarak örtmeye çalışmayın.

Bu devlet, bu topraklar hepimizin…
Devlet teröristin ayakkabı numaralarını bildiği için üç binli rakamlardan dağdaki teröristi iki haneli rakamlara terör örgütüne katılanları yılda 5550 den 50 li rakamlara düşürdü.

Sayın Akşener
Terörün tasfiyesinin getirdiği huzuru Munzur Çayı’na, Gabar’da çıkan petrole, üniversitelere giden genç kızlarımıza, evladı için ürken annelere, Tendürek, Kato, Cudi’nin tepesindeki kahramanlarımıza sorunuz.

Veya bir ayak mesafesinizdeki altı ay görev yaptığınız bakanlığınıza hemen bir arkadaşınızı gönderiniz.

İzlediğiniz siyasette de ısrar etmeyiniz. Bu yoldan dönünüz. Güvendiğiniz dağlara sonra yine kar yağmasın…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx