Satışlar Yoğunlaştı! Türklerin Tuttuğu Bu Altcoin Ligden Düşüyor!

Kripto piyasasındaki satışların yoğunlaşmasıyla Terra Classic ilk 100’den çıkmakla karşı karşıya. Türk kripto para yatırımcılarının da ilgi gösterdiği altcoin zorlu geçen bir yılın ardından toparlanmakta zorlanıyor.

Terra Classic (LUNC) ilk 100 liginden düşmenin eşiğinde!

Bir yıl önce, Terra Classic (LUNC) arka arkaya iki piyasa değeri zirvesi gördü. İlki 1 Eylül 2022’de 1 milyar dolardı ve bunu bir hafta sonra 1,7 milyar dolar daha izledi. Bununla birlikte, 2023 yılı altcoin yatırımcıları için zor bir yıl oldu. LUNC yılbaşından bugüne (YTD) değerinin %60’ından fazlasını ve 1 yıl içinde ise %80’e yakınını kaybetti.

LUNC, piyasa değerine göre CoinGecko’nun sıralamasında en büyük 100. kripto konumuna sahip. Bu nedenle altcoin ilk 100 kripto para birimi liginden düşmenin eşiğinde duruyor. CoinMarketCap’in sıralamasında ise en büyük 92. kripto konumunda. CoinGecko listesine göre hala biraz daha yüksek bir yere sahip. Özellikle, Terra Classic son yedi günde 37 milyon dolar daha piyasa değeri kaybetti. CoinMarketCap’in “Kazananlar ve Kaybedenler” endeksine göre LUNC’u bu dönemde %9,68’lik birikmiş kayıpla haftanın “En Çok Kaybeden” kripto para birimi haline getirdi.

Kazananlar ve Kaybedenler – 1 Haftanın En Çok Kaybedenleri. Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada, LUNC basın saatine göre 340 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bir hafta önce ise altcoin 377 milyon dolarlık bir değer kaydetmişti. Bundan önce, Terra Classic 1 Ocak 2023’te 900 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Bu bile Eylül 2022’de ulaştığı piyasa değerinin yarısına tekabül ediyor.

Terra Classic (LUNC) 1 yıllık istatistikleri. Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin fiyat tahminleri çoğunlukla düşüş yönünde

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir makine öğrenimi algoritması LUNC için 21 Eylül’de, 1 Ekim için 0,0000586 dolarlık fiyat tahmini yaptı. İlginç bir şekilde, bu tahmin gerçekleşene oldukça yakın bir değer. Aynı makine öğrenimi algoritması, önümüzdeki haftalarda daha da fazla kayıp öngörüyor. Altcoin fiyatını 31 Ekim’e kadar 0,000055 dolar olarak belirledi. Algoritma tahmin için, hareketli ortalama yakınsama sapmasını (MACD), göreceli güç endeksini (RSI), Bollinger Bantlarını (BB) ve benzeri birkaç temel teknik gösterge kullanıyor.

Bununla birlikte, Terra Classic’in 0,00005 dolarlık destek seviyesi, borsanın emir defterlerinde satın alma talebinin artabileceği kritik bir fiyat bölgesini ifade ediyor. Düşüş tahminleri ve destek seviyeleri arasındaki bu etkileşim, LUNC’un piyasa ekosistemindeki boğalar ve ayılar arasındaki temel savaşı ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx