Şarkışla’da belediye işçilerine yüzde 120 zam

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde, belediye ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşına yüzde 120 zam yapıldı.

AA’nın aktardığı bilgilere göre, Şarkışla Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ile Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı Hizmeti Sendikası Şube Başkanı Nihat Şimşek hazır bulundu.

’15 BİN 500 LİRADAN 33 BİN LİRAYA’

Törende konuşan Oğuz, “88 işçimizi kapsayan sözleşmemizi imzalamış durumdayız. 10 yıllık belediye başkanlığım sürecinde çalışanlarımızı nasıl koruduysak bu sözleşmemizde de aynı şekilde koruduk. Bugüne kadar çalışanlarımız alacaklarını günü gününe tahsil etti. İnşallah bundan sonra da günü gününe tahsil edecekler” dedi. Oğuz, yapılan zammın her iki tarafı da mutlu ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Yapılan sözleşme neticesinde 15 bin 500 lira olan 2 çocuklu bir ailenin reisinin alacağı ücret, yüzde 120 artışla 33 bin liraya denk geliyor. Bu rakam, 6 aylık süreyi kapsamakta, ikinci altı ayda ve 2025’te memurlara uygulanacak zam ne kadar ise bu, işçilerimizin maaşına yansıtılacak. Buradaki amacımız enflasyona çalışanımızı ezdirmemek. Çalışanımızı mutlu ederek onları motive etmek. Çünkü arkadaşlarımız aldıkları paranın her kuruşunu hak ediyor. Bugüne kadar hak ettikleri ücret ne ise hep onu hedefledik. Sözleşmemiz hayırlı olsun.”

Şube Başkanı Nihat Şimşek de yüzde 120 zammın, Türkiye genelinde büyük yankı uyandıracağını ve örnek bir sözleşme olarak ön plana çıkacağını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir