Şamil Tayyar’dan ‘mahalle’sine Başak Demirtaş tepkisi

Başak Demirtaş’ın, “DEM Parti uygun görürse İstanbul’dan adaylığı düşünebilirim” ifadeleri siyaset arenasında gündem oldu. DEM Parti adaylığın henüz netleşmediğini ifade ederken, kamuoyunda Demirtaş’ın adaylığının İmamoğlu’nun kazanma ihtimalini düşüreceği konuşuldu.

‘ADAYLIĞI SİYASETEN İŞİMİZE GELDİĞİ İÇİN Mİ?’

AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, iktidar cenahını eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

“Dönemin Adalet Bakanı @abdulhamitgul‘le birlikte Başak Demirtaş’a yönelik sosyal medyadaki çirkin ve ahlaksız paylaşımlara ‘insani’ olarak tepki gösterdiğimizde linç edilmiştik. Sözümona bizim mahallede… 10 binin üzerinde twit atılmış, inanılmaz küfür ve hakarete maruz kalmış, hatta teröristlerle ilişkilendirilmiştik!

Yönlendiren ‘merkez’ de belliydi aslında. Şimdi bakıyorum, o gün bize hakaret ederken Başak Demirtaş için ‘terörist’ diyenler bugün ‘Başak hanım’ diye hitap ediyor, ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunuyor, ‘terörist’ sıfatını anmıyorlar. Ne değişti? Adaylığı siyaseten işimize geldiği için mi? İlkelerinizi ‘konjonktürel’ tanıma tabi tutarsanız, böyle savrulur, samimiyetinizi kaybeder, güven inşa edemezsiniz. O gün ‘insani duruş’ sergilenebilse, bugünkü tavır sırıtmazdı. Onun için ‘ilkeli siyaset’ diyoruz, demeye devam edeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx