Emekliler ayağa kalktı: Emekliye yüzyılın darbesi

Emekli vatandaşlar, söz konusu başlık altında şu sözlerle haklarını aradılar:

“Emekliler olarak zamlarda en düşük orana tabi tutulmamız kabul edilemez. Tüm emekli aylıklarına %400 iyileştirme tek çözümdür.”

“Emekli maaşlarının belirlenmesine 15 günlük bir süre kaldı. İktidarın emekliler üzerine oyunlarına son vermek adına, hep beraber gür bir sesle burada olduğumuzu hissettirmemize son 15 gün…”

“Emekli aylıkları zam oranı için maksimum son 2 hafta. Fakat biz emekliler belli olacak 6 aylık enflasyon oranından bağımsız, ciddi bir güncelleme bekliyoruz.”

“Vatandaşlarımız açlık yoksullukla boğuşurken, emeklilerimiz pazardan artık toplarken, çocuklarımıza bir öğün yemek çok görülürken; ‘Yiyin, efendiler yiyin; doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin.'”

Emekli vatandaşlar, AKP iktidarının emeklileri yok saydığını belirterek, “Emekli kardeşim! Eğer seçimlerde kazanmak için senin oyuna ihtiyaçları olmasa sen yoksun. Senin maaşın bütçe için israf. Ekonomi için senin ölümün yaşamandan daha iyi. Onların tek derdi seni değil, kapitalist ekonomiyi yaşatmak” ifadelerini kullandılar.

Emekli vatandaşların tepkisi, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. #EmekliyeYüzyılınDarbesi etiketi, Türkiye gündeminde ilk sıralarda yer aldı.

Bu çarpıcı tepkiler, AKP iktidarının emekliler üzerindeki baskısını ve emeklilerin yaşadığı zorlukları gözler önüne seriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir