Bu haftaya damga vuran olaylar!

Swift’in hayranları bu durumdan hayal kırıklığına uğrarken, Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S24 Ultra, özellikleri ve performansı ile kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor. Bu gelişmeler, hem müzik hem de teknoloji dünyasındaki trendleri ve kullanıcıların ilgi alanlarını şekillendiren önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor.

TikTok ile yapılan müzakerelerin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından, Universal Music tehdidini yerine getirerek müziklerini sosyal medya platformundan çekti. Bu durum, artık platformda Taylor Swift, Drake ve Universal Music bünyesindeki diğer tüm sanatçıların şarkılarının bulunmayacağı anlamına geliyor. Öte yandan, dünyanın en etkili sosyal medya platformlarının CEO’ları, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’nda zaman zaman gerçek anlamda sorguya çekildi.

Bu haftaya damga vuran olaylar!

Birkaç senatör, yine bir kez daha teması kaçırmış ve konuların dışında kalmış gibi göründü. X’in CEO’su Linda Yaccarino, bir zamanlar Twitter olarak bilinen sosyal ağın “yepyeni bir şirket” olduğunu ve ebeveyn kontrol mekanizmaları üzerinde çalışıldığını belirterek belki de en tuhaf açıklamayı yaptı. Linda, Twitter’ın 2006 yılında kurulduğunu unutmuş gibi görünüyor.

Meta, Snap, Discord, X ve TikTok’un CEO’ları, çocukların çevrimiçi istismarına yönelik yüksek riskli bir Senato Yargı Komitesi oturumunda ifade verdi. Mark Zuckerberg, Evan Spiegel, Jason Citron, Linda Yaccarino ve Shou Chew, yasama üyeleri tarafından yaklaşık dört saat boyunca sorgulandı, ancak biz sosyal medya yöneticilerinin yanıtlarını ve ana noktaları özetlemeyi başardık.

Spiegel, Citron ve Yaccarino’nun Kongre’ye ifade vermesi ilk kez gerçekleşti. Yasama üyelerine göre, üçü de gönüllü olarak katılmayı reddettikten sonra komite tarafından zorla çağrıldı. Yargı Komitesi Başkanı Senatör Dick Durbin, Citron’un “ABD Mareşalleri, maliyeti vergi mükelleflerine ait olacak şekilde Discord’un genel merkezine gönderildikten sonra tebligatı kabul ettiğini” belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir