Beşiktaş’ta Rıza Çalımbay’dan kadro dışı kararı sonrası ilk açıklama! Transfer sorusuna cevap verdi

Kimin oynadığının önemli olmadığını belirten Çalımbay, “Tabii ki de aynı dörtlü ile oynamak kaleciler için avantaj olur. Sahaya çıkıp elimizden geleni yapmalıyız. Kimin oynadığı önemli değil. Şu anda iyi bir gidiş yok bizim açımızdan. Çıkıp maçları kazanmamız lazım” dedi.

Göreve gelmeden önce Beşiktaş’ın Avrupa kupalarına veda ettiğinin altını çizen Rıza Çalımbay, “Buraya iddialı gelmek isterdik ama maalesef biz yokken elenmiş bir takımız. Ama ne olursa olsun bizim bütün amacımız kazanmak. Başka bir düşüncemiz yok. Eksik de olabiliriz. Önümüzdeki maçlar için de moral olacak bu. Elimizdeki kadronun en iyisini çıkarıp galibiyetle dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Genç futbolculara şans vereceğini vurgulayan Rıza Çalımbay, “Genç arkadaşlarımıza tabii ki şans vereceğiz. ben de Beşiktaş’ın altyapısında yetiştim. Kalan maçlarımızda altyapı futbolcularımızı oynatacağız. Biliyorsunuz ki kadro dışı ve sakat oyuncularım var. İhtiyaçtan ziyade iyi oldukları için çağırdık. her türlü yararlanacağız” diye konuştu.

Kadro dışı kararının Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar tarafından alındığını dile getiren Rıza Çalımbay, “Yeni gelen yönetim ve özellikle Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar geldi. Kendileri öyle uygun gördüler ve kadro dışı bırakıldılar” dedi.

Transferle ilgili sorulan soruya Rıza Çalımbay şu cevabı verdi: “Devre arasını konuşmak erken. Konuşuyoruz, araştırmaya tabii ki başlandı. Ben de söylüyorum ama şu an için transfer için konuşmak erken. Transferden daha önemli olan bu 3 maçı kazanmak. Biz geldiğimizde kırgınlıklar vardı. Üst üste 2 galibiyet aldık. Eskiye göre iyi bir yere geldiler. Devre arasına kadar iyi bir şeyler yaparsak ikinci yarıya da iyi başlayabiliriz.”

Kamp planınlamasının fikstür nedeniyle iptal edildiğini dile getiren Rıza Çalımbay, “Kamp planlamamızı yaptık. Kampımıza gidecektik ama ondan önce TFF’yi aradık ‘bizim maçımızın tarihi belli mi’ dedik. Fenerbahçe ve Galatasaray, Süper Kupa oynadıkları için bizim maçımızı erkene aldılar. Onun için de oradan gitmemize gerek yok dedik. Bunu çıkaran arkadaşlar neye göre çıkarıyor onu anlamıyorum. Futbolcuların istemediği falan diye bir şey yok” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx