Xiaomi’nin planları ortaya çıktı

Vivo ile çekişmehalinde olan Xiaomi’nin alt markası Redmi, Çin’de Note 13 serisine yeni bir ek yapmayı planlıyor: Redmi Note 13R Pro. Sızan bilgilere göre bu cihaz, Hindistan’da Poco X6 Neo adı altında piyasaya sürülecek.

Güvenilir bir Xiaomi kaynağı olan Kacper Skrzypek, bu bilgiyi Twitter üzerinden, Poco X6 Neo adını taşıyan bir ekran görüntüsü ile birlikte paylaştı. Bu, Poco X6 Neo’nun Poco serisinde Neo markasını taşıyan ilk cihaz olacağını gösteriyor.

Ayrıca sızan bilgiler, Poco X6 Neo‘nun model numarasını “2312FRAFDI” olarak ortaya koyuyor, burada ‘I’ harfi Hindistan varyantını işaret ediyor. Bu, Redmi Note 13R Pro için atanmış olan “2311FRAFDC” model numarası ile uyumlu ve yeniden markalanmayı doğruluyor.

Xiaomi’nin planları ortaya çıktı

Bunun yanı sıra, Poco X6 Neo‘nun kod adı ‘gold’, Redmi Note 13 5G ile aynı, bu da üç akıllı telefonun benzer özelliklere sahip olacağını gösteriyor. Kacper ayrıca, Poco X6 Neo’nun 64MP ana kameraya sahip olacağını iddia ediyor.

Resmi bir lansman tarihi henüz açıklanmamış olmasına rağmen, Poco X6 Neo hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi öğrenmeyi bekleyebiliriz.

Diğer Poco haberlerine göre, Redmi Note 13 Pro‘nun (Çin modeli) Poco X6 5G olarak global pazarda yeniden markalanması söylentiler arasında. Akıllı telefon, BIS sertifikasını takiben IMDA sertifikası aldı, bu da Poco X6 serisinin lansmanının yakın olduğuna işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx