Xiaomi Pad 6 çıkış tarihi için ilk resmi açıklama geldi!

Tablet dünyasının önemli isimlerinden Xiaomi, pazardaki payını büyütmek istiyor. Bu amaçla iddialı bir seriye hazırlanan şirket, Xiaomi Pad 6 için son virajda. Daha önce de sızıntı bilgilerine ulaştığımız seri için yetkili ağızdan açıklama geldi.

Xiaomi Pad 6, bu ay içinde sahne alacak

Redmi genel müdürü ve Xiaomi Group başkanı Lu Weibing, Webio platformundaki soru cevap sohbetinde bazı bilinmeyenleri yanıtladı. Bir soru üzerine Weibing, beklenen Xiaomi tablet serisinin bu ay içinde piyasaya çıkacağını belirtti.

Daha önce önemli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre şirket, bu ay piyasaya sürmeye hazırlandığı Xiaomi 13 Ultra ile birlikte yeni tabletlerini tanıtacak. Birçok iddiaya göre etkinlik 18 Nisan tarihinde düzenlenecek. Bir başka Xiaomi yöneticisi Wang Hua da serinin bu ay geleceğini belirtmişti.

Öte yandan daha önce elde edilen bilgilere göre serinin amiral gemisi modeli olan Xiaomi Pad 6 Pro, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snadpragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak. Xiaomi Pad 6 modeli ise Snapdragon 870 işlemciyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Xiaomi, her iki modelde de 2.8K çözünürlüğe sahip Dolby Vision destekli ekrana yer verecek. AMOLED panel ile geleceği tahmin edilen cihazlar, 120Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak. Xiaomi tableti, 33W hızlı şarj teknolojisine sahip 10.000 mAh batarya ile tanıtılacak. Şirket, Pro modelinde ise 67W hızlı şarj teknolojisine yer verecek. Serinin Android 13 tabanlı MIUI 14 ile kutudan çıkacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir