Windows 11 Copilot Yakında Otomatik Olarak Başlatılacak

Microsoft, Dev Channel’daki Insider kullanıcıları için Preview Build 23615 güncellemesini kullanıma sundu. Yeni Insider önizleme sürümü, bazı iyileştirmeler ve düzeltmelerin yanı sıra Windows 11’deki yapay zeka asistanı Copilot için otomatik başlatma işlevselliği getiriyor.

Yazılım devi önümüzdeki dönemde Copilot’u daha fazla göz önünde tutacak gibi görünüyor. Üstelik şirket, bilgisayar klavyelerine Copilot tuşunu getirmek üzere adımlar atmaya başlamıştı. AI destekli asistan, gelecekteki güncellemelerle birlikte Windows açılışında otomatik olarak başlayacak.

Copilot, yalnızca en az 1080p çözünürlüğe sahip 27 inç ve üzeri monitörlerde otomatik olarak başlayacak şekilde ayarlanmış. Yani bundan daha küçük bir ekran kullanıyorsanız (Windows monitörünüzün EDID verilerinden bunu anlayabiliyor) Copilot kendiliğinden başlatılmayacak. Bahsettiğimiz gibi bu bir Insider yapısı ve zaman içinde işlevsellik değişebilir.

Öte yandan güncellemeyle birlikte USB4 80 Gbps porta sahip bilgisayarlar da desteklenmeye başlıyor. USB4’ün temel 40 Gbps’lik hızı böylelikle iki katına çıktı, bu da harici GPU’lara ve yüksek hızlı harici depolamaya dayanan gelecekteki cihazlar için önemli bir gelişme.

Diğer yeniliklere geçersek, Windows Share artık URL’leri doğrudan WhatsApp, Gmail, Twitter, Facebook ve LinkedIn’de paylaşmak için butonlarla geliyor. Ek olarak Windows Insider’lar tarafından kullanılan Görev Yöneticisi ve Windows Share için kararlılık düzeltmeleri uygulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx