TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: Almanya’nın önemi farklı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ermenistan ve Hırvatistan ile oynanacak ilk iki maçın çok önemli olduğunu dile getirdi.

Büyükekşi, “İlk günden beri aynı şeyi söylüyoruz; iki maçımızda da en güzel sonucu almak istiyoruz. İki karşılaşma da bizim için son derece önemli. Bu iki maçı da alırsak ondan sonraki müsabakalara ümitle bakacağız. İnşallah herhangi bir şekilde üçüncü duruma düşmeyiz. Hedefimiz ilk ikiye kalıp, Avrupa Şampiyonası’na katılmak” dedi.

TFF Başkanı Büyükekşi şöyle devam etti:

“Şampiyonanın Almanya’da olmasının da ayrı bir önemi var. Çünkü orada yaşayan Türk vatandaşlarımız sayesinde, evimizdeymiş gibi oynayacağız. O yüzden bundan sonraki dönemde hedef, bütün maçlarımızda en başarılı sonucu almak. Biliyorsunuz, rakibimiz Hırvatistan oldukça güçlü bir rakip. En son Dünya Kupası’nda üçüncü oldu. İnşallah onu da yenmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Özellikle Avrupa’da oynayan futbolcularımız çok başarılı bir dönem geçiriyorlar. Hep beraber en güzel şekilde ülkemizi temsil edeceklerine inanıyoruz.”

Futbol ailesinin Bursa’daki Hırvatistan maçına davet edilmesiyle ilgili gelen soruya cevap veren Başkan Büyükekşi, “Biz davetlerimizi yaptık zaten. Burada (Ermenistan) biliyorsunuz Türk seyircisi yok. Buraya davet edemedik ama gelirken bütün başkanlarımıza Bursa’daki maç için ayrı ayrı davet gönderdik” diye konuştu.

Bölgelerde keşif turu

A Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop, Ermenistan yolculuğu öncesinde beklentilerini ve altyapı düzenini anlattı.

Altıntop, “4 ay önce kuraları çektik ve Ermenistan maçıyla başlıyoruz. Hedefimiz elemeleri geçip EURO 2024’e katılmak olacak. Genç bir ekiple bu şampiyonada mücadele edeceğiz. Bunun yanında milli takım futbolcu havuzuna daha genç oyunlar katmak istiyoruz. Bunun için bölgeye ineceğiz. Orada binlerce keşfedilmeyi bekleyen futbolcu kardeşlerimiz var. Federasyon olarak onları bulup, gelecek senelerde az bütçelerle daha başarılı olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir