Siyasi Parti Liderlerini Marvel Karakterlerine Dönüştürdük!

Marvel evreni hepimizin yakından tanıdığı ve hatta hayranlık duyduğu pek çok kahraman barındırıyor. Üstelik bu karakterlerin hepsinin ayrı ayrı kişisel özellikleri, kendine has aksesuarları ve kostümleri var.  

Biz de ChatGPT’ye siyasi liderlerimizin hangi Marvel karakterleri olabileceğini sorduk ve aldığımız bu bilgiden yola çıkarak Midjourney aracılığıyla siyasi liderleri birer Marvel karakterine dönüştürdük. Bunu yaparken de başka bir siyasi liderle aynı ismi vermediği sürece ChatGPT’nin cevaplarına hiçbir müdahalede bulunmadık. Öyleyse başlayalım.

ChatGPT’den öncelikle Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu bir Marvel karakterine benzetmesini istedik, aldığımız cevap ise şöyleydi: 

İşte karşınızda süper güçlere sahip, biraz da gençleşmiş Ahmet Davutoğlu! 

ChatGPT, Demokrasi ve Atılım Partisi Kurucu Genel Başkanı Ali Babacan için ise Ant-Man’i seçti. Zira yapay zekaya göre Ali Babacan tıpkı Ant-Man gibi stratejik düşünebiliyor. 

Ali Babacan’ın Ant-Man olsa bile yüzünden düşmeyen gülümsemesi:

Geldik karakteristik yüz hatlarıyla tanıdığımız bir başka siyasi lidere: Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş. Yapay zekanın Erkan Baş için önerisi ise oldukça ilginç. ChatGPT, inandığı şeyi savunması ve cesur kişiliği sebebiyle Erkan Baş’ı “The Punisher” için uygun gördü. 

Bizce fena da olmadı…

Geldik Cumhuriyet ve Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na… ChatGPT’ye göre Kılıçdaroğlu adalet ve ahlaki değerlere verdiği önem sebebiyle en çok Kaptan Amerika’ya benziyor. 

ChatGPT “Kaptan Amerika” demiş olsa da biz yerelleştirerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Kaptan Türkiye” yaptık: 

Sırada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu var. Yapay zekanın İmamoğlu için seçtiği Marvel karakteri ise Spider-Man oldu. Sebebini ise şöyle açıkladı:

Kendisine de Spider-Man kostümü epey yakıştı…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş için ise büyük bir hayran kitlesine sahip olan “Thor” önerisinde bulundu.

…Ve Mansur Yavaş’a Thor olmak epey yakıştı. 

ChatGPT’nin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için seçimi ise X-Men serisinin unutulmaz karakteri Professor X oldu.

Bizce Temel Karamollaoğlu’nun kendine has görünüşü Professor X’e çok uydu. 

Sırada ise Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce var. Bakalım ChatGPT’nin İnce için önerisi ne olmuş: 

Muharrem İnce’nin Iron Man zırhı oldukça kişisel bir üretim oldu. Öyle ki zırhın altından kravatını hala görebiliyoruz. 

Şimdi ise güçlü bir kadın siyasi lider konumundaki Meral Akşener’e geçiyoruz. Belli ki ChatGPT de seçim yaparken Meral Akşener’in en çok güçlü kişiliği ve duruşundan etkilenmiş. 

Görünen o ki Meral Akşener siyasete atılmamış olsaydı bir Marvel kahramanı da olabilirmiş. 

Devlet Bahçeli için ChatGPT’nin önerisi ise oldukça ilginç. 

Biraz farklı bir Nick Fury gibi görünse de bizce bu karakter Devlet Bahçeli’ye farklı bir hava kattı. 

Son olarak ChatGPT’den Recep Tayyip Erdoğan için bir benzetme yapmasını istedik. 

Midjourney ise bu tariflere uygun olarak ortaya bu görseli çıkardı: 

Elbette bunun eğlence amacıyla hazırlanmış bir içerik olduğunu yeniden hatırlatalım. Zira bu içerikteki seçimleri de biz değil, ChatGPT yaptı. Sonuç olarak da ortaya eğlenceli görüntüler çıktı. Sizin favoriniz hangisi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir