Sağlık Bakanlığı Paylaştı: İşte Haftalık Koronavir…

Sağlık Bakanlığı Paylaştı: İşte Haftalık Koronavir...
Sağlık Bakanlığı Paylaştı: İşte Haftalık Koronavir...

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken, Fahrettin Koca vatandaşları bilgilendirmek için haftalık güncel verilerin yer aldığı tabloyu paylaştı.

İki yıldır mücadele edilen koronavirüs salgınıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Titizlikle yürütülen çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirmeye devam eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık güncel verilerin yer aldığı tabloyu paylaştı. 

28 AĞUSTOS – 3 EYLÜL HAFTALIK KORONAVİRÜS TABLOSU

İllere gör güncel verilerin yer aldığı tabloyu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Sağlık Bakanı Koca, ‘28 Ağustos-3 Eylül arasında, 100.000 kişi içinde BİR HAFTALIK TOPLAM yeni koronavirüs vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz’ notuyla kendi hesabından paylaştı. 

HARİTADA VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER

Bakan Koca’nın güncel verileri paylaştığı tabloda yer alan koronavirüs vaka sayısının en çok olduğu iller sırasıyla, ‘Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli, Bartın! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli’ bilgisi yer aldı.

koronavirüs haritası

KOVİD-19 SAYILARININ EN YÜKSEK OLDUĞU 3 İL

Fahrettin Koca’nın paylaşımda yer alan bilgiye göre vaka sayılarının e yüksek olduğu 3 il ise sırasıyla, 653,10 ile Rize, 507,874 ile Bayburt ve 424,58 ile Aksaray oldu. İstanbul’da ise 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısı 156,95 olarak belirtildi. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*