Mustafa Sarıgül: Ayıdan post Amerika’dan dost olmaz

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Kurban Bayramı münasebetiyle Kırklareli’nde parti binasında partililerle bayramlaştıktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu.

Sarıgül, geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın Atina kentinde parlamento önünde Türk Bayrağı açtığını belirterek Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis barış davetinde bulundu.

“Ben barış davetinde bulundum”

İHA’nın haberine nazaran Sarıgül, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis Türkiye ile ilgili olarak Amerika Birleşik Devletleri Senatosunda çok ağır bir konuşma yaptı. Ben Yunanistan’ın Atina kentinde Yunanistan parlamentosunun önünde Miçotakis’e barış davetinde bulundum. Miçotakis devayı Amerika’da arma Amerika size son derece uzak siz komşunuz Türkiye ile dostluk münasebetlerinizi yeterli bir noktaya çevirin dedim. Atalarımızın, dedelerimizin bize bıraktığı ay yıldızlığı bayrağı Yunanistan parlamentosunun önünde onur ve gururla açtım. Orada ben barış davetinde bulundum.

“Ayıdan post Amerika’dan dost olmaz”

Bir sefer daha Kırklareli’nde Miçotakis’e barış davetinde bulunuyorum. Miçotakis Amerika’ya güvenme ayıdan post Amerika’dan dost olmaz. Amerika sana çok uzak senin yangının olursa Türk uçakları senin yangınını söndürmeye gelir. Biz her vakit barıştan yanayız. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağına ve toprağına gasp etmek isteyen olursa en ağır bir formda nasıl Atina’da Yunanistan parlamentosu önünde Türk Bayrağı açtıksa Atina’ya da geliriz lakin bizim bu türlü talebimiz yok. Biz bütün komşular ile barış içerisinde olmak istiyoruz. dedi.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*