MHP’li küme, DEVA Partisi Karaman Vilayet Başkanı’na saldırdı

DEVA Partisi Karaman Vilayet Lideri Mustafa Burak Demirer, Karaman’ın Sesi sitesi sahibi Hüseyin Ölger ve bağımsız milletvekili adayı Mustafa Köpüklü çay bahçesinde oturdukları sırada, ortalarında MHP Karaman Merkez İlçe Lideri Muhammet Mustafa Gözel’in de bulunduğu 10 kişilik bir kümenin saldırısına uğradı.

Olay dün akşam saatlerinde Karaman’ın İmaret Mahallesi İmaret Caddesi üzerinde bulunan bir çay bahçesinde meydana geldi. Teze nazaran, DEVA Partisi Karaman Vilayet Lideri Mustafa Burak Demirer, Karaman’ın Sesi sitesi sahibi Hüseyin Ölger ve bağımsız milletvekili adayı Mustafa Köpüklü çay bahçesinde oturdukları sırada, aralarında  MHP Karaman Merkez İlçe Lideri Muhammet Mustafa Gözel, idare şurası üyesi İbrahim Alp Arslan’ın da bulunduğu 10 kişilik bir kümenin grup saldırısına uğradı.

“BELEDİYENİN KAÇAK YAPISINI GÖNDEME GETİRDİK”

Konuyla ilgili SÖZCÜ’ye konuşan Mustafa Burak Demirer, atağın MHP’li Kazım Karabekir Belediyesi’nde yaşanan imar usulsüzlüğünü gündeme getirmelerinden kaynaklı olduğunu söyledi:

– Burada Kazım Karabekir ilçesinde kaçak bir yapı var, kaçak yapının inşaatıyla ilgili belediyenin denetimsizliği var. Bu inşaatı da belediye encümeni opere ediyor. Bir şahıs yapının kaçak olduğuyla ilgili kaymakamlığa ve belediyeye bu yapının kaçak olduğuyla ilgili müracaatta bulunuyor.

– Hususla ilgili bir araştırma başlatmak maksadıyla biz de bunu mahallî basında bir internet sitesinde haberleştirdik, bildiri yayınladık, savcılığa cürüm duyurusunda bulundu. Tıpkı vakitte orada belediyenin araçlarının kullanıldığına yönelik elimizde görüntü var kaçak bir yapıda belediyenin araçlarının kullanılması kelam konusu.

“SALDIRI MANZARALARINI PAYLAŞACAĞIZ”

Akşam saatlerinde bir çay bahçesinde oturdukları sırada 9 kişilik kümenin saldırısına uğradıklarını ve darp edildiklerini söyleyen Demirer, şöyle konuştu:

– Akşam arkadaş kümemle İmaret Camii mevkiinde çay ocağında Milliyetçi Hareket Partisi eski Karaman Vilayet Lideri Mustafa Köpüklü ve birkaç arkadaşımla oturuyorken MHP merkez ilçe lideri ve takımı geldiler, pata küte girdiler. 9 şahıslardı, yüz etrafımda, bel ve bacak bölgemde darp izleri var. Hastaneden meskene geldim, karakola gideceğim ve kabahat duyurusunda bulunacağım. Genel lider yardımcılarımız geliyor, zati bahis hakkında açıklama da bulunacağız. Olayın imgesi var. Çay ocağının güvenlik kamera imajlarını arkadaşlarımız aldılar lakin daha izleme durumu olmadı.

İKİ GÖZALTINDA

Yaşanan gelişmelerin akabinde MHP Karaman Merkez İlçe Lideri M. Mustafa Gözel ve bir zanlının gözaltına alındığı öğrenildi. Öte yandan DEVA Partisi Genel Lider Yardımcısı Sadullah Ergin, İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve Genel Sekreter Uygar Yılmaz’ın bugün Karaman’a gelerek hücuma uğrayan Mustafa Burak Demirer’i ziyaret edeceği ve basın mensuplarına açıklamalarda bulunacağı bildirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*