Metaverse’de kebapçılık: Sanal cihandan aldığı siparişlere yetişemiyor

23 yaşındaki genç teşebbüsçü Ahmet Yahyazade, 20 yaşında babasından kalan restorantın başına geçti. 3 yılda teknolojiyi ve toplumsal medyayı yakından takip ederek babasından devraldığı bayrağı ileriye taşıyan Yahyazade, şimdilerde ise sanal cihan olarak bilinen Metaverse dünyasına markasıyla adım attı.

Gerçek hayattaki restorantı ile Metaverse’de birebir pozisyonda evvel arsa satın alıp daha sonra birebir mimaride olan bir restoran yaptıran genç teşebbüsçü; sanal cihanda de yüzlerce yerli ve yabancı avatara hizmet vermeye başladı.

SANAL KOZMOSTAN SİPARİŞ VERİLİYOR

Avatarların Metaverse’den sipariş verdikleri kebapları gerçek dünyada sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Ahmet Yahyazade, sanal cihandaki kebapçı dükkanına uğrayan avatarların topladığı tokenlere nazaran sahiplerine gerçek hayatta parasız kebap verdiklerini anlattı.

Ahmet Yahyazade,”Metaverse; sanal kainatta daha evvel butik restoran açılmış lakin devamı getirilememiş. Biz araştırmalarımız sonrası gördük ki, dünyada birinci kez Metaverse’de yer alan bir kebapçıyız. Metaverse’den kendi armamızı satın aldık. Bunun üzerine hoş bir çizim yaptırdık. Çizimin üzerine de müşterilerimiz için iş yerimizi kurduk. Şu anda Metaverse üzerinden verilen siparişleri gerçek hayatta teslim edebiliyoruz. Metaversede iş yerimizi ziyaret edip token toplayanlar gerçek hayatta kimi eserleri fiyatsız olarak bizden alabiliyor. Biz yalnızca kebapçı değil kendimizi geliştiren bir kebapçı olarak bilinmek istiyoruz” dedi.

Sanal cihandaki iş yerini 15 bin liraya mal ettiğini belirten Ahmet Yahyazade, çekik gözlü ve siyahi avatarın sahibi yabancı turistlerin de Metaverse’de iş yerlerini ziyaret ettiğini lisana getirdi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.