Kilo vermek için mesken üretimi 6 doğal iştah kesici

Etkili bir formda kilo vermek için kâfi ve istikrarlı beslenmek kaidedir. Sağlıklı bir beslenme programına apansız geçildiğinde çoklukla yemek yeme isteği artar. Bu isteklere direnmek çoklukla zordur. Kilo verme amaçlarına ulaşılmasını engelleyen bu yeme isteklerine karşı doğal iştah kesici besinleri kullanabilmek mümkün. İştah kesici besinler, istekleri sınırlamayı ve açlık hislerini bastırmayı hedefler.

Kilo verme gayelerine ulaşmak için diyette yapılan değişikliklere ekseriyetle süratli bir biçimde ahenk sağlamak zordur. Bu nedenle diyet uygulayan kişi yeni beslenme alışkanlıklarına ahenk sağlamakta zorlanır. Bu ahenk sürecine günün farklı saatlerinde hissedilen istek ve açlık hisleri eşlik edebilir. İştah kesici besinler, bu hisleri düzenlemek içindir. Diyetten sapmaların ana kaynağı olan bu istekleri bastırmak için mideye tesir ederler. Yemek sırasında iştah kesici besinlerin tüketilmesi tokluk hissi verir ve besin eksikliği hissine karşı savaşır.

Açlığa karşı tesirli ve güçlü iştah kesiciler

İştah kesici besinleri doğal hallerinde tüketerek açlığı denetim etmek mümkündür. Kusursuz iştah kesici özelliklere sahip birçok meyve, zerzevat ve kuruyemiş diyetin temelini oluşturmalıdır.

Elma, muz, kavun, kuru kayısı, ananas ve kaju üzere çok çeşitli doğal iştah kesiciler vardır. Bağımlılık yapmayan doğal eserleri tercih etmek, sıhhat açısından daha az risk içeren ve daha sağlıklı bir biçimde kilo vermenizi sağlayan şahane bir seçenektir.

Diyetin bir modülü olarak, ekseriyetle kendi yemeklerinizi pişirmeniz önerilir. Bu uygulama, yemek pişirme ve yeme zevkini geri kazandırarak yemekle yeterli bir bağlantı kurulmasına yardımcı olur. İştah kesicileri doğal hallerinde tüketmenin yanı sıra, atıştırmalık olarak mesken üretimi iştah kesici tarifler, hatta doğal iştah kesici yiyecekler içeren zayıflama öğünleri de hazırlayabilirsiniz.

Ev imali 6 doğal iştah kesici

Ev üretimi iştah kesicileri hazırlamanız ve tüketmeniz yiyeceklerle tekrar irtibat kurmanıza ve birebir vakitte daima atıştırma isteğinin ana kaynaklarından biri olan can problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Dakikalar içinde ve çok kolay bir biçimde hazırlanabilen çok sayıda mesken imali iştah kesici tanım vardır.

Chia pudingi

Chia tohumları iştah kesici özellikleri ile bilinir. Chia tohumlarının iştah bastırıcı özellikleri, sıvı ile temas ettiklerinde basitçe şişip mideyi doldurmasından kaynaklanmaktadır. Chia tohumları lif açısından da zengindir ve sindirim üzerinde olumlu bir tesire sahiptir. Gerçek bir zayıflama yardımcıları olan bu tohumlar, süratli bir tokluk tesiri sağlar ve bağırsak geçişini kolaylaştırır.

Chia tohumlu puding yapmak için yalnızca iki gerece gereksiniminiz var: 2 yemek kaşığı chia için 200 ml süt. Olağan sütün dışında Hindistan cevizi sütü, yulaf sütü ve soya sütü üzere bitkisel süt de kullanabilirsiniz. Oranlar istenilen puding ölçüsüne nazaran uyarlanmalıdır. Hazırlanışı çok kolaydır. Yalnızca bir kapta tohumların üzerine sütü dökün ve tüketmeden evvel buzdolabında birkaç saat yahut bir gece bekletin. Bu tanım, ferdî zevklere nazaran bal, meyve ve baharat üzere diğer gereçler eklenerek yine ayarlanabilir.

Muz ve kakao

Muzun güçlü bir iştah kesici olduğu bilinmektedir. Kalorili bir meyve olarak kabul edilse de muz, bedene açlık hissini bastırmak için kâfi enerjiyi sağlayarak açlığın düzenlenmesine katkıda bulunur. Kakao ise zayıflatıcı bir besin ve güçlü bir iştah kesicidir. Diyet yaparken kakao tüketmek, yağ ve şeker isteğini frenler ve daha uzun mühlet tok hissetmenize yardımcı olur.

Bir tatlı yahut atıştırmalık olarak yemek için bir muz ve kakaolu krema yapmak için 4 muza 4 yemek kaşığı kakao tozu ekleyin ve karıştırın.

Yulaf kepeği smoothie

Çözünür lif açısından güçlü olan yulaf, tesirli bir iştah kesicidir. İçerdiği lifler midede şişer ve süratli ve uzun periyodik tokluk hissi sağlar. Yulaf kepeği, ekseriyetle diyet sırasında atıştırmalık olarak yenilebildiği üzere meyveli smoothieler yapmak için de kullanılabilir.

400 gram ahududu, çilek, böğürtlen yahut yaban mersinini 900 ml süt ile karıştırın ve 3 yemek kaşığı yulaf kepeği ekleyin. Karışımı tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz.

Muzlu yulaflı smoothie için 4 muz, 900 ml süt, 4 yemek kaşığı yoğurt ve 3 yemek kaşığı yulafı karıştırın. İçeceği tatlandırmak için bal yahut agave şurubu kullanabilirsiniz.

Elmalı ve limonlu smoothie

Elma, iştah kesici özellikleri en çok bilinen meyvelerden biridir. Gerçek bir zayıflama yardımcısıdır, içerdiği pektin sayesinde epey doyurucudur. Elma, açlığı düzenlemesinin yanı sıra bağırsak geçişini kolaylaştırır ve kalorisi epeyce düşük bir meyvedir.

Limon da yağ yakıcı, güç verici ve iştah kesici özelliklerinden ötürü kilo vermek için önerilir. Elmalı ve limonlu smoothie hazırlamak için bir elmayı bir demet maydanoz ve 300 ml su ile karıştırın, akabinde limon suyunu ekleyin.

Beyaz omlet

Beyaz omlet, yumurta akı ile hazırlanan bir omlettir. Yumurtadaki kalorilerin birçok sarısında depolanır. Bu nedenle yumurta akı düşük kalorilidir. Yumurta akı doyurucu özelliklere sahiptir ve tesirli bir iştah kesicidir. Protein ve amino asitler açısından zengindir.

Kahvaltıda yiyeceğiniz beyaz omlet, öğünler ortasında atıştırmaktan kaçınmak için kâfi güç sağlar. Beyaz omlet hazırlamak için 2 yumurta akı, 50 gr mantar, aromatik otlar, tuz ve karabiber gerekir.

İştah kesici bitki çayları

Bir diyete eşlik edecek, doyurucu bir tesir sağlayan birçok iştah kesici bitki çayı vardır.

Limonlu bitki çayı: Modüllere ayrılmış 3 limonu yeşil çay yahut siyah çayla karıştırın.

Tarçınlı bitki çayı: 400 ml suda bir yemek kaşığı tarçın tozu demleyin.

Zencefil çayı: Bir yemek kaşığı rendelenmiş yahut toz zencefili demleyin ve akabinde limon ekleyin.

Nane ve guarana bitki çayı: Bir tatlı kaşığı taze nane ve 2 tatlı kaşığı guaranayı 400 ml suda kaynatın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*