Kerem Yavaş: Derslerimizi alıp, önümüze bakacağız

– Kerem Yavaş: “Derslerimizi alıp, önümüze bakacağız”

İSTANBUL – Eyüpspor Teknik Sorumlusu Kerem Yavaş, Bandırmaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, bu maç özelinde oyuncularda dalgalanmalar olduğunu ve basit top kayıpları yaptıklarını söyleyerek, “Analiz yapıp, derslerimizi alıp, önümüze bakacağız” dedi.

Trendyol 1. Lig’in 10. hafta mücadelesinde Eyüpspor, evinde karşılaştığı Bandırmaspor’a 1-0 mağlup oldu. Müsabakanın ardından Eyüpspor Teknik Sorumlusu Kerem Yavaş, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Hücum hızında tempo eksikliği ve sonuçlandırma bölgesinde yetersiz kaldıklarını aktaran Kerem Yavaş, “Beklemediğimiz bir sonuç aldık. Maç öncesinde de söyledim; Bandırmaspor bu ligin önemli ekiplerinden. Fiziksel kapasiteleri yüksek, dinamik oyunculardan kurulu bir takım. Özellikle ön tarafta bireysel becerileri ve geniş alandaki etkinlerinden dolayı bizi zor bir maç bekliyordu. İlk devre genelinde oyuna hakim taraf bizdik. Rakibimize pozisyon vermeden, ilk devrede rahat bir oyun geçirdik. Ancak hücum hızında biraz tempo eksikliği, sonuçlandırma bölgesinde yetersizliğimiz skora pozitif olarak yansıyamadık. Maçın ikinci devresine de başlarken aynı sorunlar devam etti. Sonrasında Bandırmaspor daha da cesaretlendi ve 50-55. dakikadan sonra üstümüze gelmeye başladılar. Onlara karşılık veremedik. Oyunumuzda dalgalanmalar oldu. Takım boyu uzadı. Basit top kayıpları yaptık. Kontrataklara iyi çıkamadık ve bugün sonuç olarak mağlup olduk. Bu maçın analizini iyi yapıp, derslerimizi alıp çok çabuk bir şekilde oyunculara aktaracağız ve önümüzdeki maça bakacağız” şeklinde konuştu.

Öte yandan Berke Özer’in sakatlığıyla ilgili Yavaş, darbeden dolayı bileğinde bir sıkıntı olduğu ve yarın gerekli tetkiklerin yapıldıktan sonra durumunun netleşeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx