Kadıköy’deki 19 Mayıs merasiminde MHP’liler bir CHP’liye saldırdı

İstanbul’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı vesilesi ile Kadıköy İskelesi’ndeki Atatürk anıtı önündeki çelenk sunumu sırasında MHP Kadıköy İlçe Teşkilatı mensubu kümenin bir CHP’liye saldırdığı tez edildi.

Kadıköy İskelesi’ndeki Atatürk anıtı önündeki çelenk sunumu sırasında MHP Kadıköy İlçe Teşkilatı mensubu kümenin bir CHP’liye saldırdığı öne sürüldü. Atak sonrasında CHP’li ismin burnu kırıldı, yüzünde ve gözünde şişlikler meydana geldi.

MHP’li kümenin polisle de gerginlik yaşadığı öğrenildi. Kimi görgü şahitleri MHP’lilerin polislere de vurduklarını argüman etti.

“ARKADAŞIMIZIN BURNU KIRILDI, ARKADAŞIMIZI DARP ETTİLER”

CHP Kadıköy İlçe Lideri Ali Narin KRT Web’e yaptığı açıklamada, “Bizim arkadaşımızla münakaşaya giriyorlar. Münakaşa sonrası 4-5 kişi arkadaşımıza saldırıyor. Arkadaşımızın burnu kırıldı, arkadaşımızı darp ettile.” dedi. CHP’li Narin karakolda olduğunu, sürecin takipçisi olacağını belirterek, “Münasebet ve neden ne olursa olsun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığımız bir günde kimsenin hakkı değil. Hele hele bir partilimize 4-5 kişi saldırıp şiddet uygulaması hiç beğenilen değil. Şiddet görünümleri bizim en çok rahatsız olduğumuz mevzulardan. Fakat işte Milliyetçi Haraket partisi’nin (MHP) geleneği bu” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.