Joe Biden’ın muhafazasının İsrail’de genç bayana saldırdığı tez edildi

ABD Başkanı Joe Biden, Temmuz ayında İsrail’e kritik bir ziyaret gerçekleştirmişti. Dünyanın gündemine oturan ziyaretin akabinde ortaya atılan bir sav olay yarattı. Ziyaret öncesi bölgeye Biden’ın güvenliğini sağlamak için  giden yakın muhafazanın genç bir bayana saldırdığı, İsrail basınında manşetlere oturdu. İsrailli bayan, saldırıyı, “Öleceğimi sandım, hiçbir şey yapamadım” kelamlarıyla anlattı.

ABD Lideri Joe Biden, 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde İsrail’e bir ziyaret gerçekleştirmişti. İsrail ile bir dizi mutabakata imza atan Biden’ın ziyareti sonrası ülke medyası yeni bir argümanla çalkalandı.

Ülke basınında yer alan haberlere nazaran Biden’ın İsrail’e gelişinden tam bir hafta evvel, ABD Lideri’nin güvenliği sağlamaktan sorumlu Saklı Servis grubu, ülkeye gitti.

Biden’ın bölgedeki güvenliğinden sorumlu yakın muhafazalarından biri ise bu günlerde bir skandala imza attı. Yakın muhafazalardan biri tarafından darp edildiğini söyleyen 30 yaşındaki İsrailli bayan Tamar Ben-Haim, o anları İsrail medyasında anlattı.

“ÖLECEĞİMİ SANDIM”

Ben-Haim, meskenine gerçek yürürken akına uğradığını söyledi. Buna nazaran, olay yerine yakın bir noktadaki gece kulübünde yüksek alkol tüketen ve sarhoş olan Saklı Servis casusu, yanında öbür bir casusla birlikte yürürken Tamar Ben-Haim ile karşılaştı.

Alkollü olan muhafaza, durduk yere bayana saldırdı. Bayanı tekraren defa yumruklayan Kapalı Servis casusu, yanındaki öteki casus tarafından durduruldu.

Ben-Haim o anları, “Öleceğimi sandım, hiçbir şey yapamadım. Benden çok daha fazla güçlüydü. Çok savunmasız hissettim. Göğsüme tekraren defa yumruk attı. Nefesim kesildi. Kendimi kum torbası üzere hissettim.” kelamlarıyla anlattı.

ANINDA HÜR BIRAKILDI

Saldırganın, ABD Lideri’nin müdafaası olduğundan haberi olmayan bayan, müdafaanın fotoğrafını çekip polisi aradı. İsrail polisi, saldırganı gözaltına aldı. Fakat tutukladıkları kişinin Biden’ın müdafaası olduğunu öğrenen polisler, saldırganı özgür bıraktı. Korumaysa, özgür kalmasının çabucak akabinde birinci uçakla ABD’ye gönderildi.

Ben-Haim ise gerçeği iki hafta sonra öğrendi. Genç bayan akın sonrası günlerce yataktan çıkamadığını, göğsünde morluklar oluştuğunu ve ruhsal olarak büyük bir yıkım yaşadığını söyledi. Doğup büyüdüğü bölgede birinci kere bu türlü bir şey yaşadığını söz eden Tamar Ben-Haim, atağın tesirinden hala çıkamadığını söz etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*