iPhone 15 Pro alanlar bin pişman! Yeni bir sorun daha ortaya çıktı!

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, lansmandan bu yana aşırı ısınma sorunlarıyla gündemde. Ancak şimdi kullanıcılar, telefonlarının şişen bataryalar geliştirmeye başladığını da rapor ediyorlar.

Reddit kullanıcısı u/Leather_Cheerio_402, şişen bir batarya nedeniyle ekranın kabarmaya başladığı iPhone 15 Pro‘sunun bir fotoğrafını paylaştı. Kullanıcı, telefonu sadece birkaç gün önce aldığını ve kılıf takmaya çalışırken bu sorunu fark ettiğini belirtti. Telefonu Pazartesi günü aldığını ve o zaman fark etmediğini ifade eden kullanıcı, birkaç gün önce kılıf taktığında doğru oturmadığını fark etti. Aslında telefonun şiştiğini anlamadan yeni bir kılıf siparişi vermeyi düşündü. Telefon şu an için çalışıyor.

iPhone 15 Pro alanlar bin pişman! Yeni bir sorun daha ortaya çıktı!

Dikkat çeken bir diğer nokta ise, bu kullanıcının telefonuyla ilgili sorununu çözmek için Apple mağazasına başvurmasına rağmen, telefonu satın aldığı Verizon’a geri götürmesi gerektiğinin söylenmesi. iPhone topluluğu, Genius Bar’ın telefonu nereden aldıklarına bakılmaksızın kullanıcıya yardımcı olması gerektiğini belirtti. Neyse ki, sahip olduğu telefonu Verizon’la değiştireceğini daha sonra belirtti.

Bu, şişen bir bataryaya sahip olan ilk iPhone 15 Pro vakası ve telefonun neden şişen bataryalar geliştirdiği henüz net değil. Bu sadece tek bir olay ve bataryanın neden şiştiğini henüz bilmiyoruz. Ancak, iPhone 15 Pro’da aşırı ısınma sorunları yaşıyorsanız, bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Eğer iPhone 15 Pro bataryanızın şiştiğini fark ederseniz, hemen kullanmayı bırakmalı ve Apple veya yetkili bir servis sağlayıcıyla iletişime geçmelisiniz. Şişen bataryalar tehlikeli olabilir ve yangınlara neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx