Huawei Nova 12 ve 12 Pro’nun teknik detayları sızdırıldı

Son zamanlarda Huawei, sonbahar ürün lansmanı etkinliğinde birçok yeni ürün tanıttı. Bunlar arasında Huawei Mate 60 RS Ultimate, FreeBuds Pro 3, Watch GT 4 ve MatePad Pro 13.2 yer alıyor. Normalde Huawei, bu tür etkinliklerden hemen sonra yeni ürünlerini piyasaya sürmez. Ancak, Nova serisinin bu geleneği bozabileceği konusunda söylentiler bulunuyor.

Nova 12 serisi, Ekim ya da Kasım aylarında tanıtılabilir. Bu telefonların fiyatının 2.999 yuan (410$) olarak başlaması bekleniyor. Kirin 830 yonga seti sayesinde bu telefonlar, orta segmentte 5G özelliklerini kullanıcılara sunacak. Huawei, uygun fiyat ile üst segment özellikleri dengelemeyi hedefliyor. Bu nedenle telefonlarda uydu telefonu özellikleri ve ileri düzeyde görüntüleme işlevleri bulunabileceği konuşuluyor.

Weibo’da “Moor Sky” adlı duyumcu, Nova 12 ve Nova 12 Pro akıllı telefonlarının detaylı özelliklerini paylaştı. Yayınlanan bu özellik listesi, her iki telefon hakkında da değerli bilgiler sunuyor.

Huawei Nova 12 ve 12 Pro’nun teknik detayları sızdırıldı

Nova 12’nin, ikinci nesil Kunlun camıyla eğimli bir ekranla ve 120Hz yenileme hızıyla geleceği söyleniyor. Telefon, Kirin 830 yonga setiyle çalışacak. Kamerasının ise 50 megapiksel ana lens, 8 megapiksel telefoto lens ve 12 megapiksel geniş açılı makro lens içereceği belirtiliyor. Ön tarafında ise 60 megapiksel ultra geniş açılı bir kamera olabilir. Telefonun 4,800mAh kapasiteli bir pili olacak ve 88W hızlı şarj desteği sunacak.

Nova 12 Pro modeline gelirsek, bu modelin 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel telefoto lens ve standart modeldeki aynı 12 megapiksel geniş açılı makro lensi içereceği belirtiliyor. Bu cihaz, Kirin 9000S yonga setiyle güç bulacak. Ön kamera olarak 60 megapiksel bir kamera, 4,900mAh kapasiteli bir pil ve 100W hızlı şarj desteği bulunması bekleniyor.

Ancak Nova 12 ve Nova 12 Pro hakkındaki bu bilgilerin şu an için sadece tahminler olduğunu belirtmekte fayda var. Seri hakkında gelebilecek sızıntılar ve dedikodularla sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx