Hanau’da yeniden vahşet: İki kardeş öldürüldü, baba aranıyor

Almanya’da, 4’ü Türk 9 kişinin bir ırkçı tarafından katledildiği Hanau kenti, yeniden vahşetle sarsıldı. 11 yaşındaki bir erkek çocuk, 9’uncu kattan atılarak öldürüldü. 7 yaşındaki kız kardeşinin cesedi balkonda bulundu. Ailenin nezaret altında tutulduğu belirtildi.

Almanya’nın küçük kenti, Frankfurt yakınlarındaki Hanau yeni bir vahşetle çalkalandı. 19 Şubat 2020’de ırkçı katilin 4’ü Türk, 9 kişiyi katlettiği kentte, bu kere iki kardeşin “sır ölümü” herkesi yasa boğdu.

Kentte Alman- Türk, herkes büyük şok içinde. Ailenin Pakistan kökenli olduğu belirtiliyor.

AĞABEYİ KURTARILAMADI

Türkler’in ağır olarak yaşadığı kentteki olay, tekrar Türkler’in ağır olarak ikamet ettiği Römer Caddesi 7 numaralı binada meydana geldi.

Altında bir Türk hazır mutfak satıcısının da bulunduğu binanın önünde sabah 07.23 sıralarında 11 yaşındaki bir çocuk ağır yaralı bulundu. Hastaneye kaldırılan çocuk üç saat sonra hayatını kaybetti.

Binanın dokuzuncu katının balkonunda da 7 yaşındaki bir kız çocuğunun cesedi bulundu. Ölenlerin kardeş olduğu belirlendi.

AİLE NEZARET ALTINDAYMIŞ

Ailenin, toplumsal dairenin nezareti altında olduğu ve uzun müddettir Alman makamlarınca denetim edildiği belirlendi. Hatta, balkona tedbir için siyah ağ takılmıştı.

Çocukların babası kuşkulu olarak aranmaya başlandı. Hanau’daki Türkler, “Olayın bir göçmen aile dramı olduğu”nu söylerken, ailenin Pakistan’dan geldiği belirtildi.

Ailenin kimliği ve kökeni konusunda bir açıklama yapılmazken, Hanau’da herkes büyük hüzünle bu olayı konuşuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.