Haluk Pekşen’in gerçek vefat sebebi ne? Pekşen’in hastalığı ne olarak biliniyordu?

CHP’li Haluk Pekşen‘in cuma günü gelen vefat haberi, siyaset dünyasında derin hüzün yaratırken, Pekşen’in mevt sebebiyle ilgili ortaya atılan savlar gündem yarattı. Pekşen’in koronavirüs aşısı yüzünden öldüğü argümanlarına reaksiyon gösteren Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Haluk Pekşen’in hayatını kaybetmesinin gerçek sebebini açıkladı. İşte, merak edilenler…

HALUK PEKŞEN’İN GERÇEK MEVT SEBEBİ NE?

Eski CHP’li vekil Haluk Pekşen’in Bodrum ve Ankara’daki iki başka hastanede bir ayı bulan ömür çabasını kaybetmesinin akabinde Covid-19 aşısı üzerinden tartışma açıldı. Fakat Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Pekşen’in, balık kılçığının yemek borusunu yırtmasıyla başlayan süreç nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili toplumsal medyadan açıklamalarda bulunan Esin Davutoğlu Şenol’un paylaşımları şu halde:

Öncelikle bedelli milletvekili Haluk Pekşen’in acı kaybı için ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyor ve kederlerimi bildiriyorum. Dün kendisinin vefatına ait çok önemli haber siteleri dahil ölümcül bir yanlış bilgi paylaştı.

Bir tabip olarak izlendiği birinci teşhis aldığı hastaneye ulaşıp hastalık sürecine dair bilgi aldım. Haberle ilgili tek hakikat cümle kalp zarı iltihabı – perikardit olduğuydu. Aşı ile hiç alakası yoktu. Yemek borusuna kaçan yabancı cisim (balık kulçığı) yemek borusunu yırtmış ve kalbin de içinde bulunduğu ana boşluk mediastene açılınca perikardit ve bu nedenle ağır bakım ve sonrası şanssız süreç…

PEKŞEN’İN HASTALIĞI NE OLARAK BİLİNİYORDU?

14 Ağustos’ta medyaya düşen haberlere nazaran, Pekşen’in 14 Ağustos 2022 tarihinden itibaren zatürre teşhisi ile alakalı tedavi görmekte olduğu biliniyordu.

Esin Davutoğlu Şenol’un paylaşımının yanı sıra Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu da Pekşen’in mevt sebebibe ait şu açıklamaya yaptı:

Doğru bilgi; Balık yerken kılçık yemek borusunu delip kalp zarina giriyor. enfeksiyon kapıyor. Kana yayiliyor. Bodrum’da kaldırıldığı hstnede durum farkedilmiyor. Ankara’ya getirildiğinde ise çok geç kalınıyor. Çok üzüldüm. Allah rahmet eğlesin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*