Google, Watch Unlock Özelliğini Yakında Kullanıma Sunabilir

Google bu yılki CES sırasında, parmak izi tarayıcısı veya yüz kilidi dışında telefonunuzun kilidini açmanın başka bir yolu olan Watch Unlock özelliğini sergiledi. Bu özelliğin temeli Android 13’te yer alan mevcut aktif kilit açma API’sine dayanıyor. AssembleDebug tarafından yapılan sızıntıya göre bu özellik kullanıma sunulmaya yakın olabilir.

Özellik telefonunuza parmak izi veya yüzünüzü tanımladıktan sonra Wear OS cihazınızı arayacaktır. Parmaklarınızın ıslak ya da kirli olması, yüz kilidinin çalışmaması ya da devre dışı bırakılması durumunda telefonun kilidini açmak için bir bildirime dokunabilir ya da kilit ekranında yukarı kaydırabilirsiniz.

Elbette saatiniz bileğinizde ve telefona yakın olmalıdır. Özellik için Android 13 tabanlı bir API üzerinde çalışıldığı göz önüne alındığında Google’ın bu özelliği neden beklettiğini bilmiyoruz. Belki de geliştiricilerin işleri yoluna koymak için zamana ihtiyacı vardı ya da Android 14 ile tanıtılacak. Peki siz Google Watch Unlock özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx