Evlat nöbetindeki anne: Oğlumu söke söke PKK’dan aldım, Türkiye’ye asker ettim

Terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır HDP Vilayet Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı. 302 ailenin dönüşümlü sürdürdüğü nöbette, 1025’inci güne girildi. Bugüne kadar 35 aile, çocuklarına kavuştu. Evlat nöbeti tutan ailelerden Ayşegül-Rauf Biçer çifti, geçen yıl terör örgütünden kaçan çocukları Mustafa’ya kavuştu. Çocuklarına kavuşmalarına karşın aksiyonlarına devam eden çift, kına yakarak Mustafa’yı askere gönderdi. Mustafa Biçer, 22 Mayıs’ta 6 aylık vatani vazifesini tamamlayarak meskenine döndü. 

‘OĞLUM MİSYONUNU TAMAMLAYIP DÖNDÜ’

Oğlunu 17 Kasım 2018’de terör örgütü PKK’nın pençesine kaptırdığını söyleyen Ayşegül Biçer, şu sözleri kullandı:

“Bu uğraşta tekraren lisana getirmiştim; Evladımı PKK’dan ve siyasi kolu HDP’den söke söke alıp Türk askeri yapacağım diye. Rabbim bana o günleri yaşattı. Oğlumu söke söke aldım Türkiye’ye asker ettim. Çocuğum askerliğini bitirdi. Vatani vazifesini yerine getirdi. Peygamber ocağına olan hizmetini tamamlayıp konutuna geri döndü. Bugün kendi meskeninde. Buradan bütün çocuklara davette bulunuyorum; evlatlarım, kuzularım gelin annenizin babanızın kucağına geri dönün. Bakın benim çocuğum geldi hiçbir ceza almadan asker oldu. Şu anda kendi konutunda oturuyor. Bir hiç uğruna ölmeyin. Bakın ben zaferlere ulaştım siz de zaferlere ulaşabilirsiniz. Gelin daima birlikte bu çocuklara sahip çıkalım. Evlatlarımızı dağdan indirelim. Hepimiz elimizi taşın altına koyalım.”

HDP vilayet binası önündeki harekete birinci günlerde başladıklarını hatırlatan Rauf Biçer ise “Terör örgütünden evladımızı söke söke alacağız diye feryat ettik. Hamdolsun Rabbime devletin gücüyle evladımı söke söke PKK’nın içinden aldık, getirdik, devletimize teslim ettik. Çocuğumu asker ettim. Rabbim nasip ederse evlendireceğim. Çok memnunuz, sevinçliyiz ancak sevincimizi yaşayamıyoruz. İnşallah geri kalan evlatlarımız da geri döner ki bu sevinci daima birlikte yaşarız” diye konuştu.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.