Etraf Ajansı üzerinden Emine Erdoğan’a kirli algı operasyonu

Muhalif medya, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi üzerinden başlattıkları kirli algı operasyonuna devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı da algı operasyonuna dahil etmeye kalktı.

Devletin resmi bir kurumu olan Etraf Ajansı’nı bireyler ile özdeşleştirmek suretiyle girişilen algı operasyonu tipik bir dezenformasyondur. Etraf Bakanlığı’na bağlı Etraf Ajansı’nın Etraf ile ilgilenmesi kadar doğal ne olabilir?

Etraf Ajansı, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı, resmi bir kuruluştur. Kıyıların korunması devlete değilse kime verilecekti.

Etraf hususuyla ilgili yapılan bu operasyon ve palavralar Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılışına gölge düşürmeyi amaçlamaktadır.

GEÇERSİZ HESAPLAR ÜZERİNDEN TROL OPERASYONU

Malum medya eliyle isimsiz hesaplar üzerinden yeniden bir trol operasyonu çekiyorlar. Operasyonun öznesi Etraf konusu ve Emine Erdoğan.

TBMM’de kabul edilen Etraf Kanunu ile koylarda kurulacak mapa ve şamandıraların Türkiye Etraf Ajansı Başkanlığı müsaadesi ile yapılacağı kabul edilmiştir. Bir gün Gazetesinden Bahadır Özgür’ün attığı Twit ile bu değişikliği manipüle ederek Türkiye Etraf Ajansı’nın Emine Erdoğan’a bağlı bir kuruluş olduğu ve müsaadelerin Emine Erdoğan’dan alınacağı algısını oluşturmaya çalışılıyor.

Bahadır Özgür’ün attığı Twit bir dezenformasyon teşebbüsüdür. Olayın aslı ise Türkiye Etraf Ajansı’nın, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na münasebetiyle devlete bağlı resmi bir kuruluş olmasıdır. İmara açılan hiçbir yer bulunmamaktadır. Kıyıların ranta değil, tam aksisi muhafaza altına alınmasında değerli rol oynaması beklenmektedir.

CAHİLLİKTEN ÖTE…

TBMM’de kanunla kurulmuş bir kurumu Etraf Ajansı’nı şirket sanmak cahillikten öte okumadan, araştırmadan algı operasyonlarına alet etmek, bu mevzuyu manipüle ederek Emine Erdoğan’a bağlama teşebbüsleri açık ve net bir formda ortadadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.