Davutoğlu’ndan Bakan Nebati’ye ağır sözler…

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, Malatya’da konuştu. Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye yönelik ağır tenkitlerde bulundu. Davutoğlu, “Ekonomi yönetmek için senin gözüne gereksinim yok. Uygun bir beyefendisine gereksinim var. O beyin de sende yok!” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, esnaf ziyaretlerini Malatya’nın Battalgazi ilçesinde sürdürdü. Esnafın ıstıraplarını dinleyen Davutoğlu’na esnaf artan maliyetlerden yakındı.

“KÜLTÜRLÜ İNSANLARI GETİRİN” 

Bir esnaf Davutoğlu’na fahiş fiyatlarından ötürü gübre atamadıklarından yakındı.

Esnaf, “Şu an ekinler daima gübresiz. Girdiler daima çok yüksek. Kayısılarımızın birçok hasta, ilaç atamadığımızdan ötürü. Esasen yakıtı hiç söylemiyorum. Çiftçi dostu Tarım Kredi Kooperatifleri’nin yüksek faiz uygulaması çiftçi için büyük sorun. Bu sıkıntıları çözün” diye konuştu. Davutoğlu, esnafa “Maalesef geçmişte bizim de tanıdığımız beşerler lakin en liyakatsiz olanlar Merkez Bankası Lideri olsun, Hazine ve Maliye Bakanı olsun, Tarım Bakanı olsun sıkıntı” diye cevap verdi.

Esnaf, “Kültürlü insanları getirin, konuşmasını bilen” halinde kelamlarını tamamladı.

DAVUTOĞLU’NDAN BAKAN NEBATİ’YE: SENDE BEYİN YOK!

Öte yandan Davutoğlu, katıldığı bir programda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye yönelik sert tenkitlerde bulundu. Davutoğlu, “Bu arkadaş dedi ki ‘Gözümüzdeki ışıltıya bakın’ İktisat yönetmek için senin gözüne gereksinim yok. Yeterli bir beyefendisine muhtaçlık var. O beyin de sende yok!” sözlerini kullandı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.