Covid aşısı hatırlatma dozları yapılmaya başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son devirde Covid-19 olaylarının tekrar artışa geçtiğini duyurmuş ve bunun üzerine Covid aşıları hatırlatma dozları için aşı randevularının açıldığını açıklamıştı.

Covid-19 aşısı hatırlatma dozu randevuları da açıldı. Kurban Bayramı’nda İstanbul’da olanlar hatırlatma dozu için randevularını alarak, aşı olmak için hastanenin yolunu tuttu. 

“ÜÇ AŞI DA YAPTIRILABİLİR”

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji kısmı hekimi Dr. Büşra Özcan, “Biontech, Sinovac ve Turkovac aşılarımız mevcut. Vatandaşlarımız üç aşıyı da yaptırabiliyorlar. Bayram müddetince 08.00-00.00 ortasındaki saatlere randevu alıp, aşı olabilirler. Hatırlatma dozu kıymetli, gelmelerini bekliyoruz. Bilhassa son aşısı üzerinden 6 ay geçmiş olanların gelmesi gerekiyor” dedi.

Turkovac aşısı olan Cengiz Yıldız “8 ay evvel aşı yaptırmıştım. Bugün de 4. dozu yaptırıyorum. Turkovac yaptırıyorum. Devletimiz, bilim adamlarımız o kadar çalışma yaptı, Turkovac için. Onların çalışmalarını takdir ederek Turkovac yaptırdım. Daha evvel Sinovac ve Biontech yaptırmıştım. O vakitler Turkovac olsaydı, Turkovac yaptırırdım. Sıhhat Bakanımız açıklama yapmıştı ‘Artış var’ diye. Ben de toplu taşıma kullanıyorum o yüzden yaptırdım” diye konuştu. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*