Balgam Söktürücü Doğal Karışımlar

Balgam Söktürücü Doğal Karışımlar
Balgam Söktürücü Doğal Karışımlar

Balgamlı öksürük bilhassa kış aylarında meydana çıkar. Soğuk algınlığı nedeniyle ortaya çıkan balgamlı öksürüğün tedavisi doğal çözümlerle mümkündür. Doğal balgam söktürücüler nelerdir? Detaylar haberimizde…

Balgamlı öksürük bireyi oldukça rahatsız eden bir rahatsızlıktır. Balgamlı öksürük bilhassa kış aylarında meydana çıkar. Soğuk algınlığı nedeniyle ortaya çıkan balgamlı öksürüğün tedavisi doğal çözümlerle mümkündür. Doğal balgam söktürücüler nelerdir? 

BALGAM SÖKTÜRÜCÜ DOĞAL KARIŞIMLAR

Tereyağlı Pekmez: Bu muhteşem ikilinin birleşimi öksürük ve balgam söktürücü denilince akla ilk gelen en doğal reçetedir. 1 bardak suyu tencerede kaynatarak içerisine 1 kaşık pekmezi ve 1 kaşık tereyağı ekleyin biraz daha kaynatın. Karışım ılıdıktan sonra gün içinde tüketebilirsiniz.

Zerdeçal: Zerdeçal ile balgamlı öksürüğü kesebilirsiniz. Zerdeçal güçlü bir antiseptiktir bu özelliğiyle solunum yollarında balgam üretimine neden olan bakterilerin ölmesini sağlar. Bir bardak süte bir çay kaşığı zerdeçalı ekleyip karışımı sabah ve akşamları birer kez tüketin.

Limonlu Su: Balgamlı öksürüğü kesen çözümlerden biri limonlu sudur. Suyun içerisine limonun suyunu sıkın sonrasında da bu karışımı tüketin.

Keçiboynuzu: Keçiboynuzu iyi bir balgam ve öksürük söktürücüdür. Yarım litre suyun içerisine 7 adet keçiboynuzunu atın. Sonrasında karışımı kaynatın. Birkaç gün bu karışımı tüketin bu bitkisel çözüm balgamı sökecektir.

Kekik Çayı: Bu çay eski dönemlerden itibaren soğuk algınlığı ve grip tedavisinde iyi bir çözümdür. Kekik çayının içerisine bir kaşık balı ekleyip tüketin. Bu ballı kekik çayı hem öksürüğü yatıştırır hem de balgam söktürmeye katkı sunar.

Meyan Kökü Çayı: Meyan kökü çayını düzenli olarak tüketirseniz balgamlı öksürüklerden bu doğal çözüm ile kurtulabilirsiniz.

Soğan ve Su: Soğan üst solunum yolları hastalıklarının giderilmesine katkı sunar. Orta boydaki sarı soğanı altıya bölerek 1,5 su bardağında kaynatın. Bu karışımı ılık bir şekilde tüketin, bu karışım balgamlı öksürükten sizi kurtaracaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*