Akşener’den ‘sosyal konut’ açıklaması: Anlatılmayan bir yanı var

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, “Bakın, seçime hakikat gidiyoruz, ağabeyler toplumsal konut projesi ortaya koydular. Mantık olarak gerçek lakin anlatılmayan bir yanı var. Ne kadar ödeyeceğiniz belirli değil. Artık ben, Hayrettin Karaman’dan değil lakin bu işi düzgün bilenlerden fetva almalarını tavsiye ediyorum. Dini olarak yanlış. Siyasi olarak gerçek olabilir lakin mali olarak da yanlış. Zira neyi aldığını, ne kadar ödeyeceğini bir vatandaş bilmek zorundadır. Projeye söyleyecek kelamımız yok. Onlara, düzeltmeleri için her türlü imkanı sunacağız. Düzeltmedikleri takdirde, biz geleceğiz, o projeyi yapacağız, sahiden yoksulun eline ödeyebileceği halde konut teslim edeceğiz” dedi.

Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine bugün Ankara’nın Keçiören ilçesinde devam etti.

Ziyaretlerinin akabinde vatandaşlara seslenen Akşener, şunları söyledi:

GENÇLERİN BU ÜLKEYE DAİR BÜTÜN HAYALLERİ, BÜTÜN UMUTLARI ORTADAN KALKMIŞ: “Günün bu saatinde buradasınız ve bizimlesiniz. Bu, bir vebal. Cenabıhak, bizleri sizlere karşı mahcup etmesin, bizleri size palavra söyleyenlerden eylemesin, bizleri sizi orta yerde bırakıp zenginlerin peşinden, Beşli Çetelerin peşinden koşanlardan eylemesin, bizleri kul hakkının tabanına kadar girenlerden eylemesin. 92 puan alıp atanmamış, lakin 58 puanla ayısı olduğu için, dayısı olduğu için almış o gençlerin, yani 92 puanla atanamadığı için, bu ülkeye dair bütün hayalleri, bütün umutları ortadan kalkmış. Gece oturup gündüz uyuyan ve en değerlisi bu çeşit çocukların annelerinin babalarının o acılarına vesile olmayı Cenabıhak bize nasip etmesin.

EYT’LİLERİN ÇEKTİĞİ ACIYI AZICIK BU AĞABEYLER GÖRSÜN İSTİYORUM: İki buçuk yıldır dükkan dükkan, esnaf esnaf, kent şehir yaptığımız seyahatlerin bir öteki ayağında Keçiören’deyiz. Bu dükkanlara niçin gittim, bu dükkanlarda neler öğrendim? Öncelikle bir şey söyleyeyim; ‘oculuk, buculuk’ üzerinden birbirinize düşman edildiniz, birbirinizin karşısına diktiler sizi. Seçmen velinimettir. Velinimet olduğunuzu unutturdular. O velinimetin de aslının siz olduğunuzu, ‘seçmen velinimettir’i hatırlatmak, tekrar buna inanmak, el ele verip ve bir harami nizam var bu ülkede, bu harami sistemi el ele verip demokrasiyle sandıkta attaya göndermek üzere yola çıktık. Bugün bir hanımefendi bana dedi ki ‘Biz bunları emekli mi edeceğiz, EYT’li mi yapacağız’. Ben de dedim ki ‘EYT’li yapacağız’. Zira o EYT’lilerin çektiği acıyı azıcık bu ağabeyler görsün istiyorum.

BÜTÜN KYK KREDİLERİ ÇİZİLEBİLİRDİ, YURTLAR YAPILABİLİRDİ, FABRİKALAR YAPILABİLİRDİ: ‘Oculukla, buculuk’la soyuluyorsunuz. Şu kur muhafazalı mevduat sorunu yok mu? 74 milyar lira ödendi sahiplerine, 75 milyar lira ceplerinizden çıktı. 75 milyar lira nasıl gitti? Zira Türkiye’nin her türlü borcunu altın, dolar ve euro ile yaptılar. Türkiye inanılmaz bir ziyan gördü. Ekonomiyi hakikat dürüst yönetemediler. Ordinaryüs profesör, büyük ekonomist, büyük tarihçi, tıp tabibi, Nobellik ekonomist Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi dedi ki ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’. Ayvayı yedik daima bir arada. Doların yükselmesini engellemek emelli kur muhafazalı mevduat açıldı, 75 milyar lira cebinizden çıktı. İstihdam yaratılabilirdi, Türkiye’nin devlette okuyan bütün çocuklarına, ilkokuldan lise sona kadar sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği verilebilirdi. Yıllık 26 milyar tutuyor. Bütün KYK kredileri çizilebilirdi, yurtlar yapılabilirdi, fabrikalar yapılabilirdi. Ceplerimizden 24 milyar lira, Telekom üzerinden alındı, Hariri’nin cebine kondu. Büyük ekonomist, dünya başkanımızın aile dostuna kıyak çekildi. Senden gitti, Haririlerin cebine girdi. Senin çocuğun meskende ağlıyor, senin karın akşamdan akşama makarna pişiriyor lakin Haririlere ayıp olur, 24 milyar sizlerin cebinden çıktı, onlara gitti.

3 KALEMDE 113 MİLYAR LİRA SİZİN CEBİNİZDEN ÇIKTI, SİZİ SOYDULAR: 75 milyarı bir kenara koyduk, 24 milyarı ekledik; 99 milyar lirayı da koyduk kenara. Bir tane daha var. Meşhur bir Ankapark’ımız var. Dinozorlar ağlıyor. Sizce bu dinozor takıntısı nedir? Ankapark’a gömülen para 14 milyar lira. Üç kalemde 113 milyar lira. Beşli Çete’nin vergilerinin affına, ona, buna sıra gelmiyor. Üç kalemde 113 milyar lira sizin cebinizden çıktı. Sizi soydular. Sizin evlatlarınızın geleceğini çaldılar. İşte Türkiye bu türlü bir felaketle karşı karşıya.

BİZ GELECEĞİZ, O PROJEYİ YAPACAĞIZ: Bakın, seçime yanlışsız gidiyoruz, ağabeyler toplumsal konut projesi ortaya koydular. Mantık olarak gerçek fakat anlatılmayan bir yanı var. Ne kadar ödeyeceğiniz belirli değil. Artık ben, Hayrettin Karaman’dan değil lakin bu işi yeterli bilenlerden fetva almalarını tavsiye ediyorum. Dini olarak yanlış. Siyasi olarak gerçek olabilir lakin mali olarak da yanlış. Zira neyi aldığını, ne kadar ödeyeceğini bir vatandaş bilmek zorundadır. Projeye söyleyecek kelamımız yok. Onlara, düzeltmeleri için her türlü imkanı sunacağız. Düzeltmedikleri takdirde, biz geleceğiz, o projeyi yapacağız, sahiden yoksulun eline ödeyebileceği biçimde mesken teslim edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*