Abe’yi öldüren saldırgan bir dini önderi de gaye almış

Dün, Liberal Demokrat Parti adayının seçim kampanyasına dayanak için açık havada yapılan aktiflikte yaptığı konuşma sırasında göğsünden vurularak hayatını kaybeden Eski Japonya Başbakanı Abe Şinzo’nun cenazesi, otopsi süreçlerinin akabinde Tokyo’ya ulaştı.

Emniyet yetkililerinin aktardığına nazaran, Abe’nin sol kolunun üst kısmından giren bir mermi, köprücük kemiğinin altında bulunan atardamara ziyan verdi. Yetkililer, Abe’nin kan kaybı nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.

Eski Başbakan Abe Şinzo’yu silahla vurduğu belirtilen Yamagami Tetsuya’nın bir dini başkanı de amaç almak istediği bildirildi.

Japon basınında yer alan haberler nazaran; Akınla ilgili soruşturmayı yürüten müfettişler, Yamagami’nin, annesinin dini bir kümeye bağış yaptığı için iflas ettiğini söylediğini belirtti.

Yamagami’nin birinci olarak bu kümenin başkanına hücum planladığını anlattığını kaydeden müfettişler, Yamagami, Abe’nin kelam konusu “grubu Japonya’da desteklediğine” inandığını söyledi.

Bu ortada Yamagami’nin Abe’nin seçim kampanyası konuşması yapacağı yerlere evvelden tekraren gittiği ve bu bölgelerde keşif yaptığı kaydedildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*