ABD’de sel felaketi: Çok sayıda şahıstan haber alınamıyor

ABD’nin Virginia eyaletinde tesirli olan şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde 44 şahıstan haber alınamadığı belirtildi.

ABD’nin Virginia eyaletinde 2 gün boyunca tesirli olan şiddetli fırtına ve yağışlar nedeniyle sel meydana geldi. Eyaletin kuzeyinde yer alan Buchanan County’de en az 44 şahıstan haber alınamadığı bildirildi.

Buchanan Şerif Ofisi tarafından yapılan açıklamada, belirtilen şahısların yakınları tarafından bağlantı kurulamadığı için yetkililere bildirildiği ve bunun kayıp oldukları manasına gelmediği belirtildi. Açıklamada, haber alınamayan bireylerin yerini tespit etmek için çalışmaların başlatıldığı ve şu ana kadar can kaybı bildirilmediği söz edildi.

Virginia Acil Durum İdaresi tarafından yapılan açıklamada, çizgilerde hasar meydana gelmesi sonucu birtakım bölgelerde elektrik kesintileri yaşandığı söz edildi. Alt yapının ve yollarında da ziyan gördüğü selde açıklamaya nazaran en az 100 meskende hasar meydana geldi.

Virginia Valisi Glenn Youngkin, sel nedeniyle acil durum ilan etti. Youngkin yaptığı açıklamada, “Buchanan County’deki Virginialıların, bu fırtınadan etkilenenlere yardım etmek için tüm imkanları kullandığımızı bilmelerini istiyorum. Durumu değerlendirmeye devam ederken, birinci yardım takımlarımıza ve alandaki çalışanımıza devam eden operasyonlarda bize yardım ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*