27 kişinin öldüğü yangınla ilgili 2 kuşkulu gözaltına alındı

Hindistan’ın başşehri Yeni Delhi’de dün bir binada çıkan ve 27 kişinin ölmesine yol açan yangınla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

İtfaiye teşkilatı yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya nazaran, kentin batısındaki Mundka metro istasyonu yakınında 4 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangının akabinde başlatılan arama kurtarma çalışmalarında en az 50 kişi kurtarıldı.

Yetkililer, 27 kişinin cansız vücuduna binanın ikinci katında ulaşıldığını açıkladı. 27 bireyden sadece 5’inin kimliklerinin tespit edildiğini belirten yetkililer, birçok mağazanın bulunduğu binada yangın ekipmanlarının olmadığını söyledi.

Yangında ölenlerin büyük bir kısmının binada çalışan bayanlar olduğunu aktaran yetkililer, arama kurtarma çalışmalarında neredeyse sona gelindiği bilgisini paylaştı.

Hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Başbakan Narendra Modi, kurbanların yakınları için 200.000 rupi (yaklaşık 40 bin TL) tazminat kelamı verdi.

YANGIN ÇIKAN ŞİRKETİN SAHİPLERİ GÖZALTINA ALINDI

AA’nın haberine nazaran, emniyet yetkilileri, yangının binada bulunan ve güvenlik kameraları üretip satan bir şirkette çıktığını açıkladı. Yetkililer, bu şirketin 2 sahibinin gözaltına alındığını söyledi.

Yeni Delhi’nin batısındaki Mundka metro istasyonu yakınında 4 katlı bir binada dün gece yangın çıkmıştı. Birinci belirlemelere nazaran, yangında 27 kişi hayatını kaybetmiş, 40 kişi yaralanmıştı. Hindistan’da yetersiz bakım ve yangına müdahale için uygun ekipmanın az olması vakit zaman insanların bu halde hayatını kaybetmesine yol açıyor. (DIŞ HABERLER)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.